Anı Köşesi

Anı Köşesi

Ocak 9, 2019 Kapalı Yazar: Işıl YILMAZ

Tatil anı köşesi nasıl hazırlanır

Gezmeyi ve yeni yerler görmeyi sevdiğimi defalarca söylemişimdir, sevdiğim diğer şey de gezdiğim yerlerden bir tatil anı köşesi hazırlamaktır. Çocuklarım olmadan önce de tatil anılarımı ufak ufak biriktirirdim, bazen bir tren bileti bazen otel kartviziti, restoran peçetesi ve ya bir broşür. Biriktirdiğim eşyaları küçük bir panoya yapıştırır bir sonraki tatilime kadar onları gözümün önünde tutardım.

Şimdi çoğu tatilime çocuklarımla gidiyorum. Şimdi onlarla beraber yeni bir tatil anı köşesi teması oluşturduk. Arık küçük obje ve hatıra eşyalarından değil, tatil fotoğraflarından oluşan bir çerçeve hazırlıyoruz. Evimizde gözümüzün önündeki bir alana asıyoruz ve geçip gittikçe resimlere bakıp gezdiğimiz şehir hakkında, gittiğimiz müzeler, yaptığımız aktiviteler hakkında konuşuyoruz.

Tatil köşesi hazırlamak bize çok şey kazandırıyor öncelikle çocuklarla resimleri yerleştirirken ve sonrasında resimlere bakarken anılarımız sürekli tazelenmiş oluyor ve öğrendiklerimiz uzun süre hafızamızda kalıyor. Eski evimde basit sıradan bir mantar panoya fotoğraflarımızı iğneliyorduk, yeni evimde daha orijinal bir şey istediğimden yaklaşık altı ay öncesinden bastırdığım fotoğraflar asılmayı bekliyorlardı. Şimdi güzel bir pano boyadım ve hemen çocuklarımı toplayıp güle eğlene biraz da didişe didişe fotoğraflarımızı yapıştırıp okuma köşesine astık.