Banyoda duvar kağıdı nasıl kullanılır?

Banyoda duvar kağıdı nasıl kullanılır?

Şubat 27, 2020 Kapalı Yazar: Işıl YILMAZ

Yaklaşık olarak 2.5 yıldır banyomda duvar kağıdı kullanıyorum. Ve sizinle deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Önce neden banyoda duvar kağıdı tercih ettiğimi anlatmak istiyorum. 20 yaşında ve yenilenmemiş bir ev aldığım için hemen hemen her şeyin değişmesi gerekiyordu. Bende bütçeme uygun olarak evin içinde değiştireceğim veya aynı kalmasından rahatsız olmayacağım bölümleri kafamda hesapladım. Banyo tabii ki yenilenmesi gereken bölümlerin başında geliyordu. Fayanslar yerlerinden çıkmaya başlamış ayrıca çok eski moda idiler.
Çok güzel ve değişik seramik modelleri arasında elbet karar verdiklerim ve diğerlerinden daha çok beğendiğim modeller ve renkler vardı. Ancak ben sıkıldığım zaman değiştirebileceğim seçenekleri düşünmeyi tercih ettim bunların başında da duvar kağıdı geldi. Böylece istediğim zaman istediğim renk ve modeli kullanabilecektim. Şu anda evimde 20 den fazla rulo duvar kağıdı duruyor. İki noktaya önem verdim ithal marka duvar kağıdı olsun ve uygun fiyatlı olsun. Koçtaş’ta Graham Brown İngiliz markası duvar kağıtları satılıyordu. Zaman zaman indirime girdikçe aldım. Daha önceki yazımda Banyolarımda duvar kağıdı kullanabilir miyim? bu konuyu anlatmıştım.

Şimdilik büyük banyo için düz beyaz renk ile kelebekleri tercih ederken çocukların banyosu için siyah beyaz ekoseleri kullandım. Öncelikle çok kaliteli ve çok pahalı duvar kağıtları kullanmadım. Ancak yine de paketin üzerinde banyo ve mutfak kullanımı için uygundur yazıyordu. Şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım kabarma, kopma, solma. Yalnız bir noktayı önemle belirtmek istiyorum. Duşa kabinlerin içini duvar kağıdı ile kaplamadım. O kısımlar fayans olarak kaldı.

Yalnız her zaman değiştiririm seramik kadar işi yok derken henüz değiştirmeye çalışmadım. Öncelikle kelebekli olan kağıdımı çok seviyorum. Diğer bir sebep de duvar kağıdı evde kendi başıma uygulaması zor bir işlem gibi geliyor. Gerçi YouTube’da videoları var ama henüz denemeye çalışmadım.