Banyoda Parlak Renkler

Banyoda Parlak Renkler

Şubat 2, 2019 Kapalı Yazar: Işıl YILMAZ

Banyoda fuşya olur mu

Aklıma yeni yeni fikirler geliyor örneğin banyoda parlak renkler. Aslında naturel banyoları seviyorum hal böyle olunca çok renkli olmayan, karışık desenleri olmayan, sade bir banyo tasarladım. Banyo tezgahı için fikirler. Tek renkliliğim banyonun bir duvarına kelebekli bir duvar kağıdı yapıştırmak oldu. İlk başlarda duvar kağıdının renkli cıvıl cıvıl görüntüsü bana yetiyordu. Zamanla ufak tefek değişikliler yaptım, renkli bir halı aldım, otantik bir lamba,Bakır lamba. resimler astım Sanat dolu bir banyo., yeni aksesuarlar aldım Banyoya ufak bir dokunuş, yaz esintisi. ama ne olursa olsun yenilik arayışım bitmedi. Sanki banyoda bir şey eksik kaldı.

Banyoda ekstra bir dolap ihtiyacı oluşunca evdeki eski mutfak dolabım aklıma geldi. Tavan arasında durup değerlendirileceği günü bekleyen dolabımı öncelikle hobi odama getirdim. Elbette kırık, dökük olan dolabın tadilata ihtiyacı vardı. Gerekli yardımlar kendisine yapılınca bu sefer rengi konusunda düşünmeye başladım. Her ne kadar sade ve doğal banyoları sevsem de bu sefer banyoyu cazip hale getirecek bir renk istedim. Banyoda parlak renkler aradım. Parlak, cesur ve güzel…

Renkli banyolar yapmanın pek çok yolu var, renkli fayanslar döşemek, duvarı cazip bir renge boyamak, renkli havlular veya aksesuarlar almak. Ya da benim yapacağım gibi parlak bir banyo dolabı yerleştirmek. Peki hangi renk işte ben bu noktada bir deli cesareti ile fuşya rengini tercih ettim. Bu aralar, belki kış olduğundandır fuşya’yı çok beğenir oldum. sımsıcak ve dikkat çekici. gerçi boyamadan önce biraz şüpheliydim. Ya güzel olmazsa diye. Gerçi güzel olmamasının kolay bir yolu vardı. istediğim renge tekrar boyayabilirdim. Denemenin zararı olmaz diyerek boyadım, vernikledim ve banyoya yerleştirdim. Önce hiç bir etkisi olmadı, taa ki yanına Benjamin gelene kadar. Şimdi ikisi muhteşem oldular. Fuşya ve yeşil önce beğenmezsem tekrar boyarım diye düşündüğüm dolabımı şimdi dünyalara değişmem diyorum. Banyom kelimenin anlamıyla şimdi “tam” oldu.