Bisiklet tekerleği süsleme

Bisiklet tekerleği süsleme

Nisan 13, 2019 Kapalı Yazar: Işıl YILMAZ

Bisiklet tekerleğinden nereye

Bu sıralar oldukça popüler olan dönüştürme hikayelerini ben de çok sık kullanıyorum son maceram ise bisiklet tekerleği süsleme oldu.  Biliyorsunuz sürekli yararlandığım kaynaklardan biri de Pinterest çoğunlukla günde bir kaç defa girip yeni fikirler elde ediyorum. Elimde olup memnun olmadığım eşyalarımı nasıl değiştirebilirim ya da eve yeni ne gibi değişiklikler ekleyebilirim diye sürekli fotoğraflar kayıt ediyorum. En fazla pinlerim ise balkon veya veranda hakkındaki resimlerden oluşuyor. Bunun öncelikli sebebi ise verandamın çok büyük olması ve orta yerde bom boş duran kocaman bir duvar olması.Tahtadan yılbaşı ağacı Bu duvarı değişik objelerle çekici hale getirmeye çalışıyorum. Son fikrim ise baharı anımsatacak çiçeklerden oluşan bir pano hazırlamaktı ama nasıl?

Saksılar veya çiçek askılıkları gibi  klasik yöntemler düşündüm ama bunlar benim için çok sıradandı hem de bakımları zor. Çiçekli resimlerden oluşan fotoğraflar ise baharın güzelliklerini tam gösteremeyecek bir çözüm olurdu. İşte o zaman pinterest’de gördüğüm fotoğraflardan biri aklıma geldi eski bisiklet tekerleği süsleme. Bu konuda pek çok resim inceledim. Evde eski bir tekerlek olmadığından hurdacılardan çok ucuza iki tane aldım. Biraz yağlı ve paslı olduklarından temizledim. Bahara uygun olan fuşya ve turkuaz renklerinde boyadım. Boyama için fırça kullanmama rağmen gene de kolay oldu bence sprey kullanılırsa daha da kolay olur. Üzerine ise bir komşunun atılsın diye ayırdığı eski, yıpranmış ancak kocaman bir yapma çiçek saksısı vardı. Onun çiçek ve yapraklarını kullandım. Yapıştırma için ise vazgeçilmezimiz silikon tabancası.

Duvara monte etmek biraz zor oldu nedeni ise benim çiçekleri yan tarafta görmek istememdi. Tekerlekleri göbek deliklerinden çivi ile astığımızdan, çiçekler ağırlıklarından dolayı aşağı doğru kaydılar. Ben de çözümü çift taraflı bantta buldum. Daha iyi bir yöntem bulana kadar yıprandıkça bantları değiştirmeyi planlıyorum.