DIY tablo yapımı

DIY tablo yapımı

Temmuz 14, 2019 Kapalı Yazar: Işıl YILMAZ

Kuzenler için bir hatıra

DIY tablo yapımı her zaman için ilgimi çekmiştir, internette araştırma yaparken kuzenler için bir hatıra olabilecek çok güzel bir resim buldum. daha önce birkaç tane daha bu resimlerden yapmıştım. Ama onları evin yakınlarındaki bir marketten çok ucuza almıştım. yaptıktan sonrada arkadaşlarıma ev hediyesi olarak götürmüştüm. Daha sonra aldığım yerde boyama kitlerinin satışı kaldırıldı. Ben de internette bulamadım. Daha sonra bulduğumda ise Türkiye’de çok yüksek fiyatlı olanlarla karşılaştım. Bir de şansımı Ali Expres’de denedim. Binlerce seçenek vardı. O kadar resim arasından birden gözüme  bu çarptı.

Yuvarlak masanın başında iki güzel kız çok güzel evcilik oynuyorlar biri sarışın, biri kumral ve aynı yaşlarda ve aynı boylarda ve aynı benim kızımla kardeşimin kızına benziyorlardı. İki tane sipariş verdim ve aynı anda boyamaya başladım. Yaklaşık iki haftada bitirdim. Aslına bakarsanız kolayca boyanıyorlar. Uzaktan bakınca çok güzel görünüyor ancak yakından numaralar gözüküyor tekrar tekrar üstünden boyamak gerekiyor. Ben kardeşime hediye götürdüğümü yaklaşık iki kere boyadım ama tekrardan boyamam gerekecek diye düşünüyorum.

İki kuzene kardeşimle beraber çok güzel elbiseler giydirdik yuvarlak masamız yoktu bizde dikdörtgen masaya onları oturttuk. Aslında amacım onları sanki evcilik oynarmış gibi yaparak çekmekti. Ama 3 ile 4 yaşındaki çocuklara poz verdirmek zor oluyor. haliyle profesyonel fotoğrafçı da değiliz. Bir kaç dakika sonra onlar tamamen oyun oynamaya daldılar.  Ben de o kadar fotoğraf arasından bir iki tane iyi pozu ancak buldum. Zaten önemli olan onların yıllar sonra resimlere bakıp mutlu olmaları, bu resimlerin kuzenler için bir hatıra olmasıydı.