Doğum Günü Masası

Doğum Günü Masası

Kasım 10, 2019 Kapalı Yazar: Işıl YILMAZ

Kasım doğum günü kasımpatılarla kutlanır.

Sizlere bugün doğum günü masası anlatmak istiyorum. Kasımda doğmuş olduğum için mi gerçekten güzel bir ay olduğundan mıdır kasım ayını bir ayrı severim. Kırmızı, turuncu, kahverengi ve sarının tüm tonlarındaki renkleriyle yere düşen yapraklarını. Pastırma yazının bu aylara denklere gelmesiyle sıcak ve güneşli günlerde son piknikleri, doğa yürüyüşlerinin bu ayda sık sık yapılabilmesi.

Bu sene doğum günü için küçük bir kutlama sofrası hazırlamak istedim. Aile arasında kendimizle oturup muhabbet edebileceğimiz samimi sıcak bir eğlence sofrası. Hazırladığım tema ise en sevdiğim ay olan kasım ve en sevdiğim çiçekler olan kasımpatılar oldu. Doğum günü masası için ne tür hazırlıklar yaptım, kısaca bahsedeceğim.

Öncelikle sofradaki hakim  renkler sarı ve somondu. Somon rengi saten masa örtüsü üzerine serdiğim dantel masa örtüsü kasım ayının romantik havasına bir göndermeydi. Suplalar ise varaklı camdı. Bu da Kasım ayının ihtişamını ve lüksünü gösteriyordu. Masa süslerim ise doğadan topladığım turuncu, kırmızı ve kahverengi yapraklar ile nar rengi gül tomurcuklarıydı. Aradaki kırmızılar dikkatleri hemen sofraya çekiyordu. Ayrıca bu ayın en önemli özelliği dallardan düşen yaprakları olduğundan sofraya bakan hemen herkes bir sonbahar havası alıyordu. Siyah mumluklar renk cümbüşünü birbirine bağlamak için kullandım. Son olarak ise mavi mum ve mavi kadehler zıt bir renk ile masaya dahil ettim.  Pastam  renkli kasımpatılar ile süslenmişti. Bu çiçekleri şimdi dondurucuda saklıyorum ilerde başka süslemelerde kullanmayı planlıyorum.