Duvarları Süsleyen Sticker Modası

Duvarları Süsleyen Sticker Modası

Kasım 12, 2018 Kapalı Yazar: Işıl YILMAZ

Doğum Günü Hediyem

Uzun zamandır duvarlarda bir trend var; duvarları süsleyen sticker modası. Ben de geçici göreve gittiğim Siirte yeni açılan bin bir çeşitçiden evime onlarca sticker almıştım. Neden mi onlarca çünkü tanesi 1 tl idi. Genellikle çocuk odalarına uygun olanlarını seçmiştim. Eve gelen çocuklara hediye veririm, beğendiklerimi kendi duvarlarıma asarım, doğum günlerinde götürürüm diye düşünmüştüm. Ama gel zaman git zaman öyle oldukları yerde beklediler, çocuklar resimlerine baktılar ama hiç kullanmadık.

Geçen gün benim doğum günümdü. Bizim bıdıkların ama sanırım -büyük olan bıdığın – akıllarına bir fikir gelmiş. Babalarına çiçekli olanları bizim yatak odamızın benim yattığım duvarına yapıştırmak istediklerini söylemişler, ben işteyken de babalarıyla birlikte yapıştırıvermişler. Eve gelince bana çok güzel bir sürpriz oldu. Onlara da keyifli bir anı, babalarının yardımıyla da olsa kardeş kardeşe annelerine bir hediye hazırladılar. Çok uzun zaman olmadı sadece bir kaç gün ama benim uyuduğum duvarda olması dolayısıyla uyanınca rengarenk çiçekleri görmek bana büyük mutluluk veriyor. İşte ben de duvarları süsleyen sticker modası katılmış oldum.

Daha önce de Defne’nin odasında küçük küçük parçalardan olsa da sticker kullanmıştım ve çok memnunum. Her türlü olumsuz koşula rağmen; güneş karşısında yer alan, pürüzlü bir duvar olduğu halde hiç bir sorunla karşılaşmadan kullanıyorum. Hatta pürüzlü bir duvar daha iyi oldu. Alçılı duvarlar zaten çok güzel görünüyor onları duvar kağıdı veya sticker ile bozmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Güzel, düz duvarlar için en güzeli hoş resimler, mümkünse değerli sanat eserleri olmalı bence.