Evde Sonbahar Dekorasyonu

Evde Sonbahar Dekorasyonu

Eylül 26, 2019 Kapalı Yazar: Işıl YILMAZ

Yapraklar sararıyor, dekorasyon değişiyor

Eylül dedin mi havalar soğuyor ve sarı sarı yapraklar yerleri sarıyor hal böyle olunca evde de sonbahar dekorasyonu havasına girmeye başlıyorsun. Denizi ve kumsalı hatırlatan maviler, yeşiller, beyazlar yerini yavaş yavaş turunculara, sarılara ve grilere bırakıyor. bu sezonun popüler meyve ve sebzeleri de dekorasyonda yerini almaya başlıyor. En başta bal kabakları, bazen nar, bazen mısır, bazen de fındık ceviz gibi kabuklu kuru yemişler kullanılıyor.

Sonbahar dekorasyonu benim için çok zevkli oluyor diyebilirim. Çünkü en sevdiğim renk tonlarından oluşuyor. Kasım doğumlu olduğumdan mıdır bilmiyorum ama en sevdiğim ikinci mevsim diyebilirim. En sevdiğim mevsim İlkbahar ama şimdi de dekorasyon konusunda çok çeşitli ve güzel çiçekler, kokulu bitkiler bulabiliyorum. Bu sene önceliği giriş kapısına yaptım. Yeni bir kapı çelengi hazırladım. Evdeki yapma çiçekler, tüller, kurdeleler kullanarak yaptığım çelengin yanında duvar süslemelerini de değiştirdim.

Kapıyı açtığınızda eve girdiğinizde hol ile karşılaşırsınız. Hol renk tonları turuncu ve sarılar zaten sonbaharın geldiğini bize hemen hatırlatıyor. Duvara astığım makrome ise odaya bohem bir hava da katıyor. Zaten bence bu bohem aksesuarlar en çok ilkbahar ve sonbahar dekorasyonuna yakışıyor. Çiçek çocuk havasında, hippi havasında olan makromeler, tüller ve çiçekleri bir de ilkbahar dekorasyonunda denemek istiyorum.

Şimdilik dekorasyondaki son dokunuşlarımı Şömine üzerinde kullandım. Hem balkabakları, hem narlar hem de mısır püsküllerini kullandım siyah, gümüş ve beyaz tonlarıyla da eklemeler yaptım. Sonbahar dekorasyonunun bu alana çok yakışmasının bir nedeni de şömine renginin hafifi turunculu, yanık kırmızılı bir renkte olması sanırım yine bu nedenlerle yılbaşı dekorasyonu da çok yakışıyor. Bir önceki senem de de Sonbahar Dekorasyonu.yazımda da sizlere dekorasyon önerilerinde bulunmuştum. Herkese mutlu bir sonbahar mevsimi dilerim.