Evlere ferahlık geliyor.

Evlere ferahlık geliyor.

Ocak 27, 2020 Kapalı Yazar: Işıl YILMAZ

Limon ferahlığı

Herkes bilir ki limon ferahlığı insanlara mutluluk ve rahatlama hissi verir. Limon; çok ekşi olmasına, tek başına kolay kolay yenmemesine rağmen sağlığımız için çok önemli olan C vitamininin yoğun olduğu bir meyvedir. Yazın içtiğimiz soğuk limonatalar daha servis edilirken bile bizi serinletir. Hatta bu yazıyı okurken gözlerinizi kapatın ve bir bardak buzlu limonatayı hayal edin; kendinizi sıcak bir kumsalda bulursunuz. Salatalarımıza, içeceklerimize sos olarak kullandığımız limonları aynı zamanda masalarımıza, sehpalarımıza dekorasyon malzemesi olarak ekleyebiliriz. Hatta kırlentlerimizde, tablolarda, sehpa örtülerinde bile limon desenlerini kullanabiliriz. Rengiyle, görüntüsüyle, şekliyle evimize gün ışığı dolacak, kış günlerinde bile yazı içimize çekeceğiz.

Evlerimizde ortamı biraz hareketlendirmek, masalarımız güzelleştirmek için genellikle çiçekleri kullanırız. Zarif görüntüsü, muhteşem kokusuyla evimize şıklık katan çiçekler hem pahalıdır hem de bakımı özen ister. Benim ise size bir önerim var. Neden daha az masraflı olan ve bakımı daha kolay olan, tazeliğini uzun süre koruyabilen limonlardan da faydalanmıyoruz? İster çiçeklerle beraber kullanın ki sarı çiçekler ve beyaz çiçekler muhteşem sarının yanına çok yakışacaktır. Ya da limon yapraklarıyla beraber bir vazonun içine yerleştirmeniz tazelik hissini daha çok arttıracaktır. Ya da limonları dilimleyip beyaz vazoların içine koyun ve ya sadece limonları masanın üzerine güzel bir örtünün üstüne gelişi güzel serpin. Seçenekleriniz çok.

Limon ile yapacağınız dekorasyonun etkisini artıran en büyük yardımcılar  ise ekoseli aksesuarlar olacaktır. Özellikle siyah beyaz damalı örtü, vazo, peçete bardak vs yardımcı aksesuarlar limonu ve onun canlı sarısını daha da ortaya çıkaracaktır. Bir diğer gözümüze çarpan detay ise mavi renktir. Mavi ile sarının uyumu ile evdeki limon ferahlığı daha da arttıracaktır. Bundan sonrasını fotoğraflarda anlatacağım. Hangi odanızda ve nasıl kullanırsanız kullanın dekorasyonda limon kullanmayı unutmayın.