Herkesin hayallerinde bir ev vardır

Her pazar instagramda yeni fotoğraflar yayınlamaya başladım. Bana ilham veren sizlere de ilham verecek dekorasyon fikirlerini yayınlayacağım. İlk ilhamım uzun zamandır severek izlediğim, hayran olarak takip ettiğim bir program var Hayalimdeki Ev. Orijinal adıyla Fixer Upper.  TLC ekranlarında yayınlanan bu programda Joanna ve Chip Gaines eski evleri restore ediyorlar, aynı zamanda müşterilerinin hayalleri doğrultusunda dekore ediyorlar. Ancak marifetleri bir televizyon şovuyla sınırlı değil. Hani derler ya on parmağında on marifet diye, işte benim bu çiftim aynen öyle. Yaptıkları işler saymakla bitmiyor. Hem de hepsi birbirinden kallavi, zor işler ve bu sorumluluklarının üstesinden alınlarının akıyla çıkıyorlar.

Keçiler, atlar, domuzlar ve tarla işleri ile uğraştıkları 5 çocuklarıyla beraber yaşadıkları büyük bir çiftlikleri var. Zaten dekorasyon felsefeleri daha çok çiftlik evi olduğundan, kendi evlerinden sık sık örnekler veriyorlar. Böylece çiftlik tarzı dekorasyonu çok rahat gözlemleyebiliyorsun. Ama hayalimdeki ev başka bir tarz diyorsan problem değil Gaines çifti her tarzda ev tasarlayabiliyorlar.

Joanna’nın iş hayatındaki ilk yıllarında Magnolia adında bir dükkanı varmış. Şimdi küçük bir dükkan iki büyük silo’ya evrilmiş durumda, dizayn ettikleri ve ürettikleri ürünleri bu devasa dükkanda satıyorlar. Aynı zamanda işlettikleri 600 kişilik bir restoranları aynı zamanda bir tane pansiyonları var. Düzenli aralıklarla çıkardıkları dekorasyon dergisi, tasarımlarını tanıttıkları blogları, pek çok internet şovu da sayabildiğim işlerinden bir kaçı.