Evime hoş geldiniz

Yaklaşık 15 gün önce hoş geldiniz kapı süsü yerine asıldı böylece her evin baş tacı, misafirleri karşılama yazısı, evime hoş geldiniz ritüeli de tamamlanmış oldu. Neden bu kadar uzun sürdü, neden bu kadar basit bir yazıyı bir türlü hazırlayamadım şimdi size bunun hikayesini anlatayım.

Tabii her zamanki gibi klasik hazır yazı şablonlarından bir tane alıp duvarıma asmak istemediğimden internet ve pinterest üzerinden neler yapabilirim şeklinde araştırmalara girdim. aklımda olan evin eski sahiplerinden kalma tavan arasında bulunmuş olan kısa kalın ahşap parçasını değerlendirmekti. Baktığım resimlerde daha çok levhayı evin duvarına yaslanmış ve hoş geldiniz yazısının da yukarıdan aşağıya harf harf sıralanmış şekli ile gördüm. Bazı tahtalar sade bırakılmışken bazı tahtalar değişik resimlerle süslenmişlerdi. Kafamda bir çok fikri düşündükten sonra evime hoş geldiniz yazısı için iri beyaz papatyalı olan resime karar verdim. Öncelikle papatyaları boyadım. Tam üzerine yazıları yerleştiriyordum ki Can tabelayı evin girişine asalım önerisiyle geldi. Hatta deneme amaçlı astı. Ben de bu öneriyi beğendim. Böylece yazıları dikey değil yatay yazmaya karar verdim.

Biliyorsunuz bahar aylarında doğanın canlanmasıyla güllerde coşar özellikle çardak gülleri demet demet açarlar. Bende hoş geldiniz tabelamı asmak için özellikle böyle parlak gösterişli bir zamanı seçtim.  Aylarca beklemişim bari değsin gelip geçen komşularımı hem güller hem de “yazım” güzel bir hoş geldniz desin.