Hoşgeldin 2020

Hoşgeldin 2020

Ocak 8, 2020 Kapalı Yazar: Işıl YILMAZ

yeni beklentiler yeni umutlar

Yeni bir yıla başlıyoruz; hoş geldin 2020 diyoruz, yeni beklentiler yeni umutlar ile yepyeni bir 365 güne daha başlıyoruz. Umarım herkese güzelliklerle dolu, huzurlu sağlıklı bir yıl diliyorum. Geçen sene yine bu vakitler bloğumun ve evimin değerlendirmesini yapmış, yeni yıldaki projelerimden ufak ufak bahsetmek istiyorum. Merhaba 2019

Geçen yıldan en büyük hedefim hobi odamı tamamen düzenlemek, aldığım vitrinleri boyamak ve hobi malzemelerini depolamak için kullanmaktı. Yaklaşık iki ayımı alsa da sonunda vitrinlerimi boyamayı başardım. Hobi için kullandığım malzemelerimi yerleştirdim. Tabii ki de bütün eşyalarım yerleşmedi. Yine de tahminimin ötesinde yerleştim ve dikişlerimi, boyamalarımı yapmaya başladım. Çocuklar bile alıştılar, misafir odası yerine hobi odası demeye başladılar. Ancak tabii bu odayı iki amaçlı kullanıyorum. Aynı zamanda çek-yatımızda bu odada olduğundan halen burası aynı zamanda misafir odası. Bu yıl planlarım içinde bu odanın kanepenin olduğu duvarında bir duvar dekorasyonu değişikliğine gitmeyi planlıyorum. Öncelikle duvar kağıdı yapıştırmak veya boyasının rengini değiştirip yeni çerçevelerle bir hareket kazandırmak istiyorum.

Diğer bir hedefim merdiven duvarlarına resimler asmaktı. Annemin yaptığı karakalem çalışmalarını duvarlara astım. Gerçekten çok beğendim. Anneme bir kere daha teşekkür etmek istiyorum. Hem harika resimler yapıp hem de bunları bana hediye ettiği için.  Merdiven basamaklarına ise folyo kaplama yaptım. Şu an için kabul edilebilir bir şekilde yaşıyorum. çok beğendiğim söylenemez: En büyük hayalim beyaz basamaklar. Temiz beyaz bir hol düşünüyorum. Holdeki seramikleri ise halen değiştiremedim. sadece derz aralarını boyadım. Daha temiz bir görüntü olmasına rağmen yine bence ‘demode’ görüntüsü devam ediyor. Beğeneceğim bir model bulabilirsem yeni fayans döşemek istiyorum. Merdiven duvarları da uçuk pembe, bu rengi de değiştirmek istiyorum. Ama bu planlarımı 2020 içinde gerçekleştiremeyebilirim. 2021 yılında yapmam daha olası gibi görünüyor.

Değiştirmek veya yenilemek istediğim diğer bir oda da tavan arasındaki küçük oda. Burası sinema odası olarak kullanılıyor. Ama dekorasyonunda bazı eksiklikler var gibi geliyor. Öncelikle halı ve duvarlarını yenileyip. Mümkünse duvarlarda çizgi çalışması yapıp tv ünitesi ile dolaplı üniteyi boyamak istiyorum. Yine oğlanların odasındaki banyonun duşa kabin fayanslarını boyamak istiyorum. aslında bu banyoda ufak tefek eksiklikler var bunları da giderebilirsem çok sevineceğim.

İnstagram’a bu yıl daha fazla dahil oldum. Yaptıklarımı veya evimin genelini çok fazla paylaşamasam da elimden geldiğince fotoğraf çekmeye ve bunu sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bu sene daha çok küçük değişiklikler ve el işleri üzerinde yoğunlaşmayı düşünüyorum. Ama yine de bir kaç büyük projem de var. Bunlardan biri de veranda fayanslarını boyamak ve üzerine stensıl yapmak.

Sonuç olarak herkese tekrardan iyi yıllar diliyorum.