Mobilya yenileme ile hazırlana hobi odası 

Çok uzun süren hobi odası dekorasyonu sonunda bitti. Sizlere daha öncede bu sayfalardan planlamamı anlatmıştım.Bir hobi odası nasıl olmalı. Eve ilk taşındığımızda orta kattaki odayı oturma odası şeklinde planlamıştım. Böylece en üst katta yer alan oğluşların odasına daha yakın olacak, Defne ile ise aynı katta yer alacağımdan oyun oynamasının daha kolay olacağını düşünmüştüm. Zamanla bu odada istediğim işlevi yakalayamadım. Salon boş boş duruyor, ben mutfak ile oturma odası arasında in çık mekik dokuyordum. Aynı zamanda çocukların iyiden iyiye büyümesinden dolayı hobilerime ayıracağım vakitler de artmıştı. Eskiden beri sevdiğim ahşap boyama faaliyetlerime tekrar başladım. Odanın bir köşesinde malzemeler yığıldı, yığıldı. Eşimle ortaklaşa konuşarak bu odanın işlevini değiştirmeye karar verdik.

Hobi odası dekorasyonu için araştırmalara başladım. En iyi fikir kapalı dolaplar içinde düzenli bir depolama olduğuna karar verdim. Tek sorunum evde halihazırda böyle bir dolabım yoktu. Sıfır satılan dolaplar fazla pahalı, ev kur dükkanlarında satılan vitrin tarzı dolaplar ise oldukça demodeydi. Aklıma bir fikir geldi. Madem boyama kurslarına gidiyorum ve eski mobilyaları boya ile yenileme çok popüler sosyal medyada paylaşılan bir sürü fotoğraf var. Ben de eski bir dolap alabilirim ve onu istediğim tarzda yenileyebilirim diye düşündüm.

Beyaz renk genel olarak bütün renklerle harika bir kombin oluyor. Yalnızca ben pak beyaz rengini biraz soğuk buluyorum. Bu nedenle eskimiş beyaz rengine ve arada vazgeçemediğim renkler gri ve pudra dokunuşlara karar verdim. İşe başlamak bitirmenin yarısı derler ya bu boyama işinde hiç de öyle olmadı. Başladım ama bitiremedim. Yaklaşık 3 ayda dolapları, kitap raflarını, boya raflarını, eski mutfak masamı ve mini bir sehpayı boyadım. O kadar yavaş ilerledim ki mutfak boyayanlara, yatak odasını boyayanlara hayranlığım kat kat arttı. son sözüm şudur ki eğer çok boş vaktiniz yoksa mobilya boyamak uzun ve yorucu bir uğraşı oluyor.