Kitap kutu ve şişe boyama

Kitap kutu ve şişe boyama

Şubat 11, 2019 Kapalı Yazar: Işıl YILMAZ

Romantik bir köşe

Bugünkü yazım kitap kutu ve şişe boyama üzerine olacak. Aslında arkadaşım bana kitap kutusunu hediye ettiğinde sonucun bu kadar güzel olacağını pek tahmin etmemiştim. İnternetten resimlere bakmış, arkadaşlarımın neler yaptığını incelemiş ama bir türlü bu kutuyu nasıl değerlendireceğimi bilememiştim. Modern kutular, eskitme ya da geometrik desenli kutular. Anlayacağınız  uzuun bir zaman düşünce ve araştırma aşaması yaşadım. Neden sonra bahar yaklaştığından mıdır bilmiyorum ama birden aklımda tüller, boncuklar, simler uçuşuverdi. O anda aklımda kutu şekillendi, dantel bir çerçeve içinde vintage bir resim ve onu tamamlayacak çiçekler, tüller, inciler. Biraz bahar havasında biraz sevgililer günü tadında, feminen.

Yalnız tek başına kitap kutusunu nereye koyacaktım. Güzel bir köşe hazırlamalıydım yoksa bir tek kutu salonun içinde yalnız kalacaktı. Daha önceki yazılarımda bahsetmiştim biliyorsunuz  Çeyiz sandığı dekorasyonu. eski bir sandığım var. Her ne kadar eski, yıpranmış ve bakıma ihtiyaç halinde olsa da salonda en sevdiğim köşelerden biri. Romantik kutunun sergileneceği yer için antika bir sandıktan başkası düşünülemezdi. Yalnız kitap kutumun yanına ona arkadaşlık etmesi için bir kaç küçük obje daha gerekliydi. Aklıma birden atmayıp biriktirdiğim boy boy, şekil şekil şişeler geldi. Neden olmasın şişelerde pekala boyanıp süslenebilir illaki içine çay konulup mini barda teşhir edilecek değiller ya. Aldım elime şişeleri hem boyadım hem de değişik dantel ve incilerle süsledim.

Kitap kutu ve şişe boyama maceram antika sandığın üstünde  antika bir el oyası dantel eşliğinde son buldu. Renk olarak beyaz- pembe – kahverengiyi tonlarını seçtim. Siz istediğiniz renk ve tarzda böyle bir köşe hazırlarsınız. Bir kaç örneği beğenilerinize sunuyorum. Çoğu zaman atık gibi göründe de biriktirdiğimiz eşyaları çok güzel değerlendirebiliriz, sizler neleri değerlendireceksiniz çok merak ediyorum.