MacKenzie Childs desenleri

MacKenzie Childs desenleri

Ağustos 1, 2020 Kapalı Yazar: Işıl YILMAZ

Mackenzie ile dönüşüm.

Victoria ve Richard Mackenzie Childs çiftinin New York’tan 5 saat uzaklıkta küçük bir kasabada, Aurora kasabasında bundan 30 yıl önce kurdukları atölyede başlattıkları masalın devamını hala yaşıyoruz. Bir rüya sanki, basit bir desenin, dama deseninin siyah ve beyaz ile buluşması değil sadece aralarına gizlenen sarı, yeşil, mor, mavi, lacivert, gold her bir fırça darbesinin elle tek tek yapılması, seramikteki incelik ustaca fırınlanması işte bu Courtly Check markasının sırrı. Tamamen el yapımı olan bu ürünlerin her biri birbirinden farklı dokunuşlara sahip, her biri sanatçısının o anki düşüncelerini, ruhunu yansıtıyor, fabrikasyon değil el emeği, göz nuru.

Benim seramik bilgim hiç yok ve bir fırınım ancak bu markanın desenlerine ve tasarımına hayranım yapabileceğim sadece onların ürünlerini hayal ederek elimdeki eskileri ufak ufak dönüştürmek. Kullandığım renkler ana renkler Taffy ve gri mavi oldu. Öncelikle eski tavamı biraz temizledikten sonra taffy rengine iki defa boyadım. Daha sonra üzerine kurşun kalemle kareler çizdim. Karelerin bir boş bir dolu kalmasına dikkat ederek gri mavi ile boyadım. En son karelerin üzerini biraz Mac kenzie modellerine benzetmek için beyaz, sarı, gol ve lacivert ile eskittim. Tabağın dış kenarlarında ise gold rengi kullandım.

Ben bu desenin bu renklerini beğendiğim için mavi- beyaz tercih ettim. Siz de geri dönüştürmek istediğiniz eşyalarınızda Mackenzie Childs desenlerini düşünebilirsiniz. Emin olun çok seveceksiniz.