Nerf ve kutu oyunları depolama

Nerf ve kutu oyunları depolama

Nisan 25, 2019 Kapalı Yazar: Işıl YILMAZ

Nerf ve kutu oyunları için yeni düzenleme

Daha önceki yazılarımda da paylaşmıştım Nerf depolama uzun bir zamandır evdeki Nerf dağınıklığını toplamak istiyordum. Oğluşların odasının köşesinde Nerf ve kutu oyunları depolama ile ilgili ciddi bir dağınıklık vardı. İnternette depolama adıyla satılan kutular oyuncakları bir arada tutmaya, aynı yerde birleştirmeye yarıyor. Ancak bir kutunun içine sıkışan oyuncaklar bu sefer de çocukların ilgisini çekmiyor. İstediği oyuncağa hemen ulaşamayan çocuk ya oyuncaklarıyla oynamıyor, gözden ırak olan gönülden de ırak oluyor. Ya da almak istediği oyuncak için bütün kutuyu çevirip döküyor bu esnada oyuncakların bir kısmı zarar görüyor. Dökülen oyuncakları toplamak istemiyor veyahut toplarken basket oynayarak kutuya atıyor ve yine oyuncaklar zarar görüyor. Biliyorsunuz dekorasyon konusunda çok araştırma yapıyorum,  Pinterest, diğer bloglar ve İnstagram oyuncak depolama hakkında birbirinden pratik pek çok örnek gördüm.

Nerf dağınıklığını toplamak için; duvara yeni bir aparat eklemeyi düşündüm yada büyük kancalar takıp, Nerfleri kapzalarından asmak istedim. Ancak bu yöntem kutunun içindeki diğer oyuncakların sorununu çözmüyordu. Bir de duvarı delik deşik de etmek istemedim. Bir süre önce yine kapsamlı bir ev temizliği sırasında bazanın altında, eskiden terlik depolaması olarak kullandığım organizer’ı buldum. Acaba Nerf ve diğer kutudaki kahraman oyuncaklarını depolamak için bu aparatı kullanabilir miyim düşündüm. Eşime gösterdiğimde kendisi de bunun çok güzel olacağını söyledi.  Hem takması kolay oldu hem de yerleştirmesi. En önemlisi bölmeleri şeffaf olduğundan şimdi çocuklarım oyuncaklarının tamamını rahatlıkla görebiliyorlar ve istedikleri oyuncakları oradan seçip alabiliyorlar ve en önemlisi de kutuya basket atmadıkları için oyuncaklar zedelenmeyecekler.

Hazır Nerflere el atmışken kutu oyunlarını dizdiğimiz organizer’da yırtılmaya başlamıştı onu da değiştirdik. Bu sefer kolay kolay yırtılmasın ağırlığı da rahatlıkla kaldırsın diye düşünerek İkea’dan aldık. Bakalım bu ne kadar dayanacak?

Ben bu düzenlemeyi hemen 23 Nisan öncesi çocuklarla yaptım. Hemen hemen her çocuk bayramında onlara oyuncaklar alır, çocukların en sevdiği hediye ile bayramımızı kutlardık. Bu sene hem büyüdüler, hem de uzun zamandır oynamadıkları ve unuttukları güzelim oyuncakları hatırlasınlar diye odamızın düzenlemesini beraber yaptık. Bazı oyuncaklarımızla oynadık bazılarını ise artık oynamıyoruz diyerek bir kenara ayırdık. Bu 23 Nisanı oyuncak alarak değil oyuncak oynayarak geçirdik. Böylesi daha güzel.