Bir kız odası hazırlama

Uzun bir zamandır yapmayı düşündüğümüz prensesimizin odası hazır. Şöyle bir düşünüyorum da bir kız odası hazırlama ne kadar da zor bir işmiş aslında. Daha önceki yazılarımda da Bir Prenses Odası Nasıl Olmalı. bu konudaki düşüncelerimi yazmıştım. Aradan geçen zamanda yeni odayı hazırlamak için hiç acele etmedim. Yavaş yavaş küçük aksesuarlar ekledim. Belki bir kaç pano, çıkartma, renkli askılar… Son büyük değişikliği yapmadan önce odadaki en önemli süslemeleri onun karar vermesini istedim. Bu nedenle Defne’ye değişik zamanlarda değişik resimler gösterdim. Tam olarak ona sormadım resimleri gördüğü zamanki tepkilerini kafama not aldım. Ve ondan aldığım ip uçları sayesinde şu anda prensesimizin odası hazır diyebilirim.

Neler yaptığımı kısaca anlatırsam öncelikle yatak başucu için elimde bulunan eski bir krinkıl perdeyi duvara üçgen oluşturacak şekilde çivilerle astım. Çiviler görünmesin diye de perdeleri çivilerin üstüne dökümlü bir düğüm atacak şekilde doladım. Dökümlü bir kumaş olduğundan ekstra bir hareket katma gereği duymadım. Sadece duvarın boş kalan yerine bir süsleme yapıştırdım ancak bence kısa oldu keşke daha uzun bir süsleme bulabilsem.

Odanın köşesi için ise güzel bir oyun ve askı bölümü hazırlamak istedim. Daha önceki askılığımız büyük yatak gelince maalesef tavan arasına kaldırılmak zorundaydı. Defne buna çok üzülmüştü. Kostümlerini çok seviyor arkadaşları gelince hep beraber giyiniyorlar ve kendi çaplarında kıyafet partileri yapıyorlardı. Tekrar kıyafetlerini asmak için bir bölüm yapmam çok güzel oldu. Tahta parçasını ise bir sahil yürüyüşü sırasında bulmuştum. Çok beğenmiştim, bir gün kullanırım düşüncesiyle almış, saklamıştım. Şimdi odaya çok yakıştı diye düşünüyorum.

En son olarak Defne’nin en çok istediği bebek beşiği hakkında da konuşmak istiyorum. Aslına bakarsanız o bir beşik değil, eski bir şaraplık. Evimin dekorasyonuna hiç uymayan bu şaraplığı nasıl değerlendireceğimi bilemedim. Belki gazetelik yada çiçeklik derken aklıma birden beşiğe dönüştürme fikri geldi. Beyaza boyayıp, siyah eskitme yaptım. Üzerini de kalp ve çiçekler ile süsledim. Boyu biraz dar her bebeğimiz içine sığmıyor yine de çok zevkli bir şekilde oynuyoruz.

Sonuç olarak çok güzel bir prenses odası oldu. Ancak değiştirebiliriz belki bir çingene odası ve ya hippi odası olabilir diye düşünüyorum.