Takılarımı nasıl düzenli yerleştirebilirim?

Takılarımı nasıl düzenli yerleştirebilirim?

Temmuz 31, 2018 Kapalı Yazar: Işıl YILMAZ

Bütün kadınların ortak sevdiği bir kaç şey vardır herhalde, kimisi çanta sever, kimisi fular, kimisi kemer ama herkesin mutabık olduğu tutku birincisi ayakkabıysa ikincisi de takıdır. Bazı kadınlar altın, gümüş gibi değerli takıları tercih etse de evimizde en çok bulunan imitasyon takılardır. Hem daha uygun fiyatlı hem de model  ve tarz bakımından zengin bir seçenekleri var. Benim de evimde naçizane bir takı birikimim var. Aslında günlük yaşamımda çok fazla takı kullanmıyorum. Daha ziyade arkadaş toplantılarında veya özel bir etkinliğe katılacağım zaman takı takmayı tercih ediyorum. Öyle çok ihtiyaç duymasam da “takısız çıkmam” şeklinde bir alışkanlığım olmasa da kolye, yüzük, küpe vb almadan da duramıyorum. Hiç bir şey almasam toka alıyorum. Halbuki açık saç seviyorum. Hal böyle olunca evdeki takıların miktarı arttıkça arttı. Fazla mal göz çıkarmaz diyorlar ama bu kadar malı nereye koyacağını söylemiyorlar.

Eski evimde yüzükler için bir standım, kolyeler içinse bir askılığım vardı bilezikler ve yüzükler ise makyaj masasının çekmecesinde duruyorlardı. Kapalı yerde duranlardan bir şikayetim yoktu ama açıkta olanlar gözüme çok karışık ve çirkin göründüler. Bu nedenle yeni evime geçtiğimde öncelikle kapalı bir dolap düşündüm. Her yerde satılan büyük takı dolaplarından mı alsam dedim ama çok yer kaplar, yatak odamda koyacak bir yer bulamam diye almadım. Evdeki kaşık, çatal standını takı dolabına dönüştürmek istedim. Boyadım, cilaladım, güzelleştirdim ve takıları yerleştirdim. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı evet takılarım göz önünden kalktı ama bu seferde çekmecelerin içinde dağınıklık oldu. Kolyeler, bilezikler birbirine dolandı.

Şimdi tekrardan başka bir çözüm bulmalıyım. Her ne kadar takıları duvara asmak karmaşık bir görüntü oluştursa da yeniden çeşitli organizer yöntemlerine bakıyorum.