Merdivenlerde yılbaşı süslemesi.

Merdivenlerde yılbaşı süslemesi.

Aralık 18, 2017 Kapalı Yazar: Işıl YILMAZ

Evimde yılbaşı

Yılbaşı temalı filmlerde en imrendiğim olay bütün ailecek süslenen, masal diyarlarını andıran o ışıltılı büyülü kocaman çam ağaçlarıdır. Diğeri de merdivenlerde yılbaşı süslemesi. Bu sene kendi evimde geçireceğim ilk yılbaşı bu nedenle her yeri layıkıyla yılbaşına hazırlamak istiyordum. Üç çocuk bakarken bir yandan da işe gidiyorsan ev ile ilgili hayallerini tamamlayamaman anlamına geliyormuş bunu düşünmemişim. Çam ağacımızı almam ve süslemek için bütün ailenin birleşmesini beklemem bile epey zamanımızı aldı. Çocukların okulları, kursları bizin nöbet saatlerimiz derken planladığımdan bir kaç gün sonra evimizin çam ağacını hazırlayabilmiştik.Yılbaşı ağacımızı süsledik. Merdivenleri süslemek ise ağacımızı süslemekten daha kolay oldu. Sadece aile halkına nasıl süslesem diye konuştuktan sonra işin geri kalanını ben yaptım.

Öncelikle resimlerden gördüğüm örneklerdeki gibi merdivenlerde yılbaşı süslemesi yapmak istedim. Ancak merdivenlerin trabzanların sarılan süslerin bir çeşit yapay çam dalları olduğunu anlamamışım bu nedenle de böyle bir hazırlık yapmamıştım, internetten sipariş vermemiştim. Bir kaç mağaza ve pazar dolaştım ama aradığım gibi dallar bulamadım. Ben de bu seneki süslemeyi elimdeki daha doğrusu site içindeki malzemelerden yapmaya karar verdim. Sitenin dış çitlerini çevreleyen çiçekler yılbaşı çiçeklerine benziyordu. Bu çiçekleri ve etrafta beğendiğim ladin çamı ve limon çamının dallarını topladım. Bunları birbirine ekleyerek merdivenlerin tırabzanlarına doladım ancak çok güzel olmadılar. Ben de küçük çiçekleri ve çam dallarını minik buketlere çevirdim ve merdiven korkulukların kıvrımlarına bağladım.  Tırabzanların üstüne yılbaşı boyun simini doladım o görüntüyü de beğenmeyince püskülleri taban demirine sardım öyle çok daha güzel oldular.

Kırmızı çiçekler yeşil dallarla evimizdeki klasik yılbaşı temamıza uygun renklendirmeyi yakaladık. Gerçi çocuklar resimlerdeki gibi merdivenlerde yılbaşı süslemesi hayal ediyorlardı. Toplar, iri kurdeleler ve ışıklar.